פרגולת אלומיניום או סוכך?

קיץ ישראלי בחוץ תחת השמש הקופחת – לשבת עם חברים תחת סוכך או פרגולת אלומיניום?

באביב, האירוח קל ונעים. אך בקיץ, היה ורצינו למצוא פתרון – במה נבחר?

פרגולת אלומיניום או סוכך?

 ולמה בכלל?

ראשית כל, נוכל להשתמש בכל אחת מן האפשרויות כדי לעצב מחדש את המפרסת, בקלות וביעילות, כך שאזור המחייה שלנו, האירוח והישיבה – יהיה מוצל ונעים.

 שתי האפשרויות מספקות פתרון זול יחסית למבנים כמו פרגולות עץ, והדרך בה מייצרים אותן היום מספקת המון נוחות – כמו היכולת לשלוט בפרגולת האלומיניום ובסוכך, כמה שטח הם יכסו מן המרפסת, אם בכלל. עוד על זה בהמשך.

כעת נעבור על שתי האפשרויות, ונראה את היתרונות המרכזיים שלהן, כדי שנוכל לבצע החלטה מודעת יותר באשר לרכישתן, באם נרצה זאת.

סוכך

סוככים הם יצור נפלא, המשמש כוילון הניתן למשוך על פני המרפסת, כדי להגן עליה מאור השמש. דומה לחלון ידני/חשמלי ברכב, – תלוי בדגם הסוכך. כן, הסוכך עולה ויורד בהתאם לרצון שלנו. נוכל להשתמש בו יום אחד, ויום אחר פשוט לקפלו עד חוסר שימוש – כך שאם יורד גשם, הוא לא צריך לסבול בלאי, ואם שמש – הוא יהיה בשימוש. הדרך לקפלו ולהרכיבו מחדש פשוטה למדי וכלולה בפעולה סטנדרטית של המוצר. 

ההבדל בין סוככים לפרגולות אלומיניום – שפרגולת אלומיניום פשוט נשארת שם, בצורת מבנה קבוע – כן, ניתן להתאימה אישית, ונדבר על כך בפסקה הבאה. ועם זאת, זה לא חלק מעיצוב הסטנדרטי – אופן הפירוק וההשלה שיש לסוכך הממוצע. 

כשמדברים על פרגולות אלומיניום

אנחנו רוצים לזכור, שכנאמר, מדובר במבנה קבוע.

ועם זאת – יתרון קסם, פלאי, הוא היכולת לנווט את השלבים המרכיבים את הפרגולה, ולכוון אותם, לחווט, כך שהם מאפשרים כניסה של אור, חום ואוויר – בדיוק במידה בה אנחנו בוחרים.

וגם, בגלל שמדובר בפרגולת אלומיניום, שהיא למעשה חומר שיש לו עמידות מצוינת לקורוזיה, חמצון וחלודה – כמו גם לתנאי כל מזג האוויר, ניתן לשים ולהציב אותה בכל אקלים בארץ, בלי חשש לתחזוקה מוגזמת ודרשנית. 

 בנוסף, בגלל שמדובר כאן בצורה של מבנה, יש תחושה של גג. כמו פתחנו עוד חדר, והרחבנו את הבית – במחיר מוזל במיוחד, מטבע הדברים – ובפשטות יחסית, שכן זו רק התקנה של פרגולת אלומיניום ותו לא.

לפרגולות האלומיניום מבחר רב של צבעים, והן יכולות להיראות מאוד מודרניות והולמות את עיצוב הבית עד מאוד. כך שאם מסתכלים עליהן כמעין "הרחבת-מבנה", הן יכולות להחמיא היטב למבנה הקיים כבר כך.  

לכן, שאלת הבחירה יכולה גם להסתכם בשאלה הפשוטה הבאה –

האם אני מחפש –

א. ליצור חלל מקורה וניתן להתאמה במרפסת/גינה שלי?

 או פשוט

ב. לכסות אותה באביזר המתאים את עצמו אישית? 

התשובה ל-א' זו פרגולת אלומיניום, בעוד התשובה ל-ב' היא סוכך.

בהצלחה ברכישה, באיחולי ברכה לא משנה הבחירה. 

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.